Άστραψε το γιαταγάνι του Καραϊσκάκη (Φωτο-βίντεο)

Με γκολ του Δημητρίου στο 93΄ ο Καραϊσκάκης πήρε τη νίκη από την ομάδα του Βόλου, κάνοντας την ανατροπή, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο με πέναλτι που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι, αμφισβητήθηκε έντονα και μετέτρεψε σε γκολ ο Κρεββατάς στο 44΄.

Η αρτινή ομάδα κάνοντας ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, έφτασε στην ισοφάριση με τον Μπουσινάκη στο 51΄ και πήρε τη νίκη στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, διατηρώντας έτσι τη διαφορά στη βαθμολογία από το δεύτερο Εθνικό Φιλιππιάδος που νίκησε με γκολ του Παπαρούνη με 1-0 το Φωκικό.

Καραϊσκάκης - Νίκη Βόλου 2-1 (ημ. 0-1)

Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων, η ομάδα του Καραϊσκάκη πήρε την νίκη απέναντι στην ομάδα της Νίκης Βόλου, με φοβερή ανατροπή καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ, Μπουσινάκης και Δημητρίου χάρισαν στην αρτινή ομάδα τους 3 πόντους της νίκης.

Η πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς ανήκε στην ομάδα της Νίκης, με τον Μέτσε να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Καραγκούνη.

Στο 26' η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Καραϊσκάκη ήρθε με τον Καπετάνο, όπου μετά απο σουτ που εξαπέλυσε έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Σταυράκης έδειωξε την μπάλα σε κόρνερ.

Το σκορ άνοιξε στο 43' ο Κρεβατάς με εκτέλεση πενάλντι καθώς είχε προηγηθεί σπρώξιμο στον Ναουμίδη και έτσι η ομάδα του Βόλου πήρε κεφάλι στο σκορ.

Τελευταία ευκαιρία πριν την λήξη του ημιχρόνου ανήκε στον Καραϊσκάκη, όπου μετά από σουτ του Μπουσινάκη ο Σταυράκης έστειλε την μπάλα σε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο λίγο έλειψε η Νίκη να πετύχει δεύτερο τέρμα με τον Κρεβατα στο 49', ο οποίος βρέθηκε μόνος του μετά από αδράνεια της άμυνας του Καραϊσκάκη, αλλά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Η πρώτη ευκαιρία του Καραϊσκάκη στο δεύτερο ημίχρονο συνοδεύτικε και με γκολ, με τον Μπουσινάκη να βγαίνει πίσω από τους αμυντικούς της Νίκης σκοράροντας με εκπληκτική κεφαλιά.

Η αρτινή ομάδα έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ με τον Χούσο στο 65', ο οποίος με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

Η λύτρωση για την αρτινή ομάδα ήρθε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, όπου σε μία φάση διαρκείας στην περιοχή τον φιλοξενούμενων, ο Χούσος κατάφερε να βγάλει την πάσα στον Δημητρίου όπου μπροστά από τον Σταυράκη κατάφερε να σημαδέψει σωστά και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα τον φιλοξενούμενων, ολοκληρώνοντας έτσι την επική ανατροπή.

Καραϊσκάκης: Καραγκούνης, Παπανίκου, Λάμπρου, Τζημογιάννης, Χούσος, Κόλλινς, Μπουσινάκης (76΄ Μάλλιος), Δημητρίου, Γυφτοκώστας (71΄ Καβαλλάρης), Καπετάνος (62΄ Βασίλιεβιτς), Ευαγγέλου.

Νίκη Βόλου: Σταυράκης, Κεμάλι, Παπαδόπουλος, Χολέβας, Ναουμίδης, Ιβανίδης, Ταουσιάνης (76΄ Αποστολίδης), Μέτσε (68΄ Βέργος), Κανελλόπουλος, Κόλα (80΄ Κοτίτσας), Κρεββατάς.

Πηγή: orangenews.gr