Συνεχίζει το σερί νικών ο Καραϊσκάκης

Η ομάδα του Καραϊσκάκη συνέχισε το αήττητο σερί της, κερδίζοντας αυτή την φορά εκτός έδρας τον ΠΑΣ Αχέρων με σκορ 2-0.

Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι είχαμε στο 12' λεπτό, όπου μετά από σουτ του Μπουσινάκη ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.

Η αρτινή ομάδα έχασε ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία στο 23', με τον Ευαγγέλου να σουτάρει την ώρα που ο Καραπιπέρης βρισκόταν εκτός εστίας, αλλά οι αμυντικοί του Αχέρωντα που ήταν σε καλή θέση έδιωξαν την μπάλα πάνω από την γραμμή διατηρώντας έτσι το μηδέν.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 29', οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Κυριάκη να βλέπει την μπάλα στο σουτ που έκανε, να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρη του Καραγκούνη.

Ένα λεπτό αργότερα, η ομάδα του Καραϊσκάκη έφτασε μια ανάσα από το να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, καθώς μετά από λάθος έξοδο του Καραπιπέρη ο Πάνος έδιωξε την μπάλα πάνω στην γραμμή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχοι έμειναν με παίχτη λιγότερο, με τον Μάρκο στο 59' να δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα. Όσο περνούσε η ώρα ο Καραϊσκάκης έκανε όλο και πιο αισθητή την παρουσία του, πρώτα με την Καβαλάρη να χάνει ευκαιρία στο 64', με την μπάλα να μην του κάνει το χατήρι και να περνάει λίγο άουτ και με τον Μπουσινάκη στο 71', όπου μετά από σουτ είδε τον Καραπιπέρη να διώχνει με εντυπωσιακό τρόπο τον κίνδυνο.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τελικά γκολ στο 75', με τον Μπουσινάκη να κάνει την σέντρα και τον Ευαγγέλου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Αχέρωντα με εκπληκτική κεφαλιά ψαράκι.

Δύο λεπτά αργότερα λίγο έλειψε οι αρτινοί να διπλασιάσουν τα τέρματα τους, με τον Καραπιπέρη να δίνει πάλι το παρόν και να διώχνει το σουτ του Βασίλεβιτς εντυπωσιακά. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, με τον Καβαλάρη να σκοράρει από κοντά μετά από πάσα του Χούσου.

Αχέρων Καναλακίου: Καραπιπέρης, Κουμπής, Λαγός (83΄ Μυρτάι), Μπάκας, Πάνος, Μάρκος, Κυριακάκης, Σιώρος (78΄ Ντέτσικας), Μακρυγιάννης (65΄ Τσομπάι), Λουκούμης Α., Κωνσταντίνου Β

Καραϊσκάκης Άρτας: Καραγκούνης, Παπανίκου, Λάμπρου, Τζημογιάννης, Χούσος, Κόλλινς, Γυφτοκώστας (78΄ Βασίλιεβιτς), Δημητρίου, Ευαγγέλου (89΄ Αβραμίδης), Μπουσινάκης, Καπετάνος (62΄ Καβαλλάρης)

Πηγή: orangenews.gr